Oddział w Olsztynie

Kajki 10/12a
10-547 Olsztyn

tel. 89 5350550
kom. 601 921 272
kom. 661 888 838

atut@hot.pl
krzysztof.lenkiewicz@ochrona-atut.pl

Oddział w Warszawie

ul. Marymoncka 34/21
01-813 Warszawa

tel. 22 833 89 19
kom. 661 888 808

biuro@ochrona-atut.pl
jacek.galkowski@ochrona-atut.pl

ATUT Agencja Ochrony Osób i Mienia

Zabezpieczenia techniczne

 • System sygnalizacji włamania i napadu ( SSWiN )

System alarmowy jest jednym z ważniejszych elementów zabezpieczenia budynku. Właściwie zaprojektowany i zainstalowany pozwala na wykrycie każdej próby włamania lub sabotażu. System można podzielić na strefy, ochrona elektroniczna stosowana jest już na dojściach do tych stref, tak aby informacja o włamaniu dotarła do operatora monitoringu zanim ‘złodziej’ dotrze do chronionego obiektu. Wiadomości te są automatycznie wysyłane do stacji monitorowania poprzez system GSM, radiowy bądź torem  telefonicznym oraz sygnalizowane za pomocą sygnalizatorów akustyczno-optycznych.

W skład systemu alarmowego wchodzą:

 • centrala alarmowa – wyposażona w zasilacz i akumulator
 • manipulator
 • różnego typu czujniki i detektory
 • sygnalizator
 • nadajnik

Często dodatkowym elementem do systemu alarmu włamania jest system antynapadowy, w formie pilota lub ukrytego przycisku alarmowego. Manipulatory posiadają funkcję wybierania kodu (pod przymusem), który powoduje uruchomienie systemu alarmu napadu – „cichy alarm”, wezwanie ochrony.

 

System telewizji przemysłowej ( CCTV)

System CCTV stał się doskonałym uzupełnieniem sygnalizacji włamania i napadu. System przekazywania obrazu służący do nadzoru przestrzeni lub pomieszczeń, w których zostały zainstalowane kamery. Jest niezbędnym wyposażeniem sklepów, banków, stacji benzynowych czy zakładów pracy. Coraz częściej stosowana przez osoby prywatne w celu obserwacji otoczenia domów itp.

Zalety telewizji przemysłowej:

 • wysokie bezpieczeństwo mienia
 • nagrany materiał może zostać wykorzystany jako materiał śledczy dla Policji
 • zdyscyplinowanie i poprawa wydajności pracowników
 • łatwe przechowywanie i przeglądanie zapisanych nagrań
 • możliwość zidentyfikowania pracownika bądź Klienta, który znalazł się w miejscu, do którego nie powinien mieć dostępu
 • możliwość obserwacji w ciemności, dzięki wykorzystanie reflektorów światła podczerwonego.

 

System kontroli dostępu ( SKD )

Kontrola dostępu stosowana m.in. dla zapewnienia pełnej ochrony posiadanych zasobów materialnych jak i niematerialnych. Składa się z urządzeń i oprogramowania mające na celu identyfikację podmiotu. System kontroli dostępu, umożliwia ograniczenie dostępu do wybranych pomieszczeń lub stref.

Metody identyfikacji:
kod numeryczny, karta z kodem kreskowym, karta zbliżeniowa, karta chipowa, karta magnetyczna, odcisk palca, geometria dłoni, tęczówka oka, siatkówka oka, głos, DNA.

Zalety:
bez obsługowe określenie uprawnień, zwiększona ochrona danych mienia, natychmiastowa identyfikacja, monitoring zdarzeń, zwiększona wygoda np. jedna karta zamiast pęku kluczy, łatwa rozbudowa.

 

System kontroli i nadzoru pracy ( RCP )

System mający na celu kontrolowanie obecności, spóźnień, zwolnień pracownika.  System dedykowany dla dużych i średnich przedsiębiorstw, inwestujących w wydajność i efektywność uzyskanych wyników pracy.

Korzyści:

 • optymalizacja wydajności pracowników, uzyskana poprzez ewidencję czasu pracy
 • automatyczne i precyzyjne rozliczanie czasu pracy
 • oszczędność czasu i prosta analiza danych, dzięki rozbudowanej możliwości raportowania.

Raporty umożliwiają :

 • określenie czasu pracy, nadgodzin, spóźnień
 • opracowywania dnia wolnego
 • zaplanowanie w grafiku dni wolnych.

 

System sygnalizacji pożaru ( P.POŻ. )

System niezauważalny, dyskretnie zainstalowany. W sytuacji wykrycia pożaru alarmuje o zdarzeniu co pozwala na szybką interwencję Jednostki Straży Pożarnej. System umożliwia wczesne wykrycie pożaru, wskazanie miejsca jego powstania, powiadomienie o niebezpieczeństwie personelu firmy a poprzez system monitoring powiadomienie Straży Pożarnej.

 

System domofonowy i video – domofonowy

Najczęściej wykorzystywane w domach, mieszkaniach i innych budynkach do identyfikacji interesantów i do zdalnego otwierania drzwi. Domofon połączony z kamerą i wyświetlaczem nazywany jest videodomofonem. Rozwinięciem klasycznego systemu domofonowego jest system wideo – domofonowy. Pozwala on na dwustronna komunikację zarówno z wybranym lokalem jak i z portierem. Niektóre systemy, bardziej urozmaicone pozwalają na wewnętrzną komunikację między lokatorami. Systemy widoe – domofonowe pozwalają na przesyłanie nie tylko głosu ale również obrazu, dzięki temu użytkownik ma możliwość identyfikacji osoby, z która rozmawia.

 

System detekcji gazów

Wiele przypadków śmiertelnych spowodowanych jest zatruciem np. tlenkiem węgla. Nie da się go zobaczyć ani wyczuć. Aby zapobiec takim sytuacjom powinno stosować się system detekcji gazów z odpowiednio dobranymi czujkami. Czujniki te reagują na np. Metan, LPG, czad, gazy usypiające lub zabijające. Z reguły wykorzystywany w pomieszczeniach zagrożonych wyciekiem lub kompensacją gazu np. kotłownie gazowe, garaże, akumulatorownie czy magazyny składowania substancji chemicznych.

 

Oferujemy:

 • projektowanie zabezpieczeń technicznych
 • kompletację sprzętu
 • instalację zabezpieczeń technicznych
 • uruchomienie systemu
 • całodobowy serwis i konserwację zabezpieczeń technicznych

Realizacją wyżej wymienionych usług zajmują się pracownicy działu technicznego, posiadający odpowiednie kwalifikacje zawodowe w zakresie projektowania i instalowania systemów zabezpieczeń technicznych, dokształcają się uczestnicząc w kursach i szkoleniach organizowanych przez producentów i dystrybutorów oferowanego sprzętu.

Świadczymy usługi na rzecz osób prywatnych, firm oraz instytucji państwowych.

STAWIAMY NA SKUTECZNOŚĆ I PROFESJONALIZM !

 

Oferowany sprzęt

 

POWRÓT